דגל ארה"ב - פלורידה

חגים ואירועים בארה"ב - פלורידה

יעדי טיול / / /
הייתי פה קבלת עדכונים מהמקום
ארה"ב - פלורידה
מידע למטייל
ערים ואזורים
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
תפריט
שירותים

חגים ואירועים בארה"ב - פלורידה

חגים ואירועים מיוחדים במדינה
ינואר : 

New Year's Dayה- 1 בינואר, יום חדש לשנה חדשה. בכל אורכה ורוחבה של ארה"ב ניתן להשתתף בחגיגות פתיחת השנה. אולם פלורידה, בהחלט מהווה יעד אטרקטיבי לפתיחתה ברגל ימין. דיסניוורלד משאיר את שעריו פתוחים עד מאוחר, כמו גם אולפני יוניברסל ועולם המים, ותצוגת זיקוקים מרשימה ביותר מופיעה בשמי אורלנדו. 

Dr. Martin Luther King, Jr. Day- יום המציין את לידתו של ד"ר מרטין לות'ר קינג, סביב ה- 15 בינואר, ביום שני השלישי בינואר בכל שנה. חג זה מעוגן בחוק ומכבד את פעילויותיו הרבות של ד"ר קינג לקידום שוויון זכויות בין בני אדם באשר הם. למעשה, קיבל החג לגיטימיות, זמן קצר לאחר הירצחו של ד"ר קינג.

Gasparilla Pirate Fest-
פסטיבל שנתי המתקיים בסופו של ינואר בטמפה, הנקרא על שמו של הפירט הספרדי חוסה גספר. האגדה מספרת כי הפירט השתלט על רצועת החוף המערבית של פלורידה. הפסטיבל הענק  מתחיל ביריית פתיחה של תותחים ותהלוכה ענקית של פירטים המשאירים כל ילד וילדה פעורי פה. בהמשך השבוע, הופך הפסטיבל למעין פסטיבל לילי לאוכלוסיה המבוגרת יותר.

Renaissance Festival- הפסטיבל המדהים הזה מתקיים בכל שנה בטמפה בחודשים ינואר ופברואר לאורך מספר סופי שבוע, כאשר כל סוף שבוע מורכב מנושא אחר. מדובר בפסטיבל מרהיב עם מוזיקה חיה, מופעי רחוב, הופעות בידור, ומשחקים מימי הביניים. אחד מרגעי השיא בפסטיבל הנו דו קרב חי בין שני רוכבים חמושים ברמחים.

Florida Citrus Festival- פסטיבל החוגג את אחת מן התעשיות הגדולות ביותר בפלורידה. תעשיית פירות ההדר. הוא מתקיים בחורף בתחילתה של כל שנה בעיר Winter Haven. הפסטיבל כולל תחרויות בישול ויופי, דוכנים של פירות הדר מכל מיני סוגים ובצורות שונות של תבשילים, וכמובן אמנים באים להציג את עבודותיהם המקוריות.

פברואר :

Super Bowl- משחק ההכרעה המפורסם של אליפות ליגת הפוטבול האמריקנית. נופל לעתים על יום ראשון הראשון של פברואר ומהווה מעין יום חג אמריקאי. מיליונים צופים במשחקי הסופרבול בטלוויזיה, ומצפים להופעות הגדולות בפתיחה, במחצית ובכלל. אמנים רבים ומפורסמים מנצלים את הבמה ומופיעים בפני מיליוני אמריקאים. למעשה, מדובר בשידור הנצפה ביותר בטלוויזיה האמריקנית, בעל אחוזי הרייטינג הגבוהים ביותר.

Valentine's Day- פסטיבל שלם של רומנטיקה באוויר מתקיים ב- 14 בפברואר. כרטיסי ברכה, מכתבים, פרחים, מתות שוקולדים. כל דבר ומחווה עם קורטוב של רומנטיות. זהו יום עם המון לבבות, ורדים וקופידונים, ובעיקר עם עומס כבד של זוגות הפוקדים את כל המסעדות הטובות במדינה.

President's Day- נחגג ביום שני השלישי של פברואר, מכבדים האמריקאים את כבודו של נשיאם הראשון, ג'ורג' וושינגטון. התאריך מציין את יום הולדתו של וושינגטון ולכן נקרא גם "יום וושינגטון". כיום, הוא נקרא יום הנשיא על מנת לכבד נשיאים נוספים. בפועל, יום זה מציין גם את תחילתם של ה"סיילים" (מכירות החיסול). רוב העסקים והתחבורה הציבורית, ממשיכים לפעול כרגיל. בבתי הספר, מעניקים לרוב חופש של שבוע למעין מנוחה של אמצע החורף.

Florida State Fair- יריד האורך 12 ימים, המתקיים בכל שנה בטמפה. היריד כולל מופעים, מוסיקה חיה, דוכנים והופעות רכיבה. וכמובן איך אפשר בלי המון אוכל ושתייה.

Bike Week- האירוע מתקיים בדייטונה ביץ' בין החודשים פברואר למרץ. הוא מושך אופנוענים אוהבי אדרנלין ושוחרי סיכונים, מכל המדינה. האירוע אינו מומלץ לילדים שכן מדובר באירוע מסוכן מבחינה בטיחותית. 

מרץ:

Saint Patrick's Day- בסביבות ה- 17 במרץ, מצוין יום פטריק הקדוש כיום חגיגי לתרבות האירית. זהו יום בו נהוג ללבוש בגדים ירוקים, ולשתות בירה בצבע ירוק. באופן די אירוני, תהלוכות לכבוד היום החגיגי הזה, פופולריות יותר ברחבי ארה"ב מאשר באירלנד עצמה.

Strawberry Festival- אירוע שנתי גדול המתקיים ב- Plant City המכיל כמובן המון תותים בכל מיני גרסאות. באירוע מוזיקה חיה, דוכנים, תחרויות ריצה של חזירים והכתרת מלכת פסטיבל התותים.

אפריל

Good Friday- נוצרים רבים ברחבי ארה"ב פוקדים את הכנסיות לציון והנצחת צליבתו של ישו. עבור התיירים, זהו יום שיתאפיין בעיקר בבעיות חנייה סמוך לכנסיות הערים.

Easter- ידוע לנו בשם "חג הפסחא", מציין את תחייתו של ישו עבור הנוצרים. זהו יום המלווה בטקסים דתיים בכנסיות ואיחודים משפחתיים. מנהגים ידועים בחג הם ציור על ביצים, אכילת שוקולד והחבאת ביצים לילדים על ידי ארנב הפסחא (מנהג אשר מזכיר מעט את החבאת האפיקומן).

Earth Day- ה- 22 באפריל, יום כדור הארץ, נועד לעורר את המודעות לשימור הסביבה. לרוב יום זה נחגג בהופעות תחת כיפת השמיים, נטיעת עצים, איסוף אשפה מהרחוב, ניהול תכניות המלמדות כיצד למחזר ועוד פעילויות הנועדות לשמר את העולם בו אנו חיים. 

מאי :

Mother's Day- יום ראשון השני של מאי, מציין למעשה את יום האם או יום האמהות. נהוג להעניק באותו היום מתנות, כרטיסי ברכה, פרחים, ממתקים וארוחה טובה במסעדה. יש לצפות לעומסים רבים במסעדות.

Memorial Day- יום הזיכרון מתקיים ביום שני האחרון של מאי. הוא מציין את כל החללים, גברים ונשים כאחד, אשר נהרגו בעת שירותם הצבאי. כמו כל יום זיכרון, יום זה מאופיין בביקורים במצבות החללים, ובמצבות זיכרון. באופן מסורתי, מורידים את דגל ארה"ב לחצי התורן. בניגוד לשכול, מסמל בנוסף יום הזיכרון, את תחילתו של הקיץ בארה"ב, ולכן אנשים רבים בוחרים לעבור את היום בפיקניקים, ארועים ספורטיביים ומפגשים חברתיים בסוף השבוע. משרדי ממשלה, בתי ספר ועסקים לרוב סגורים באותו היום, ורוב התחבורה הציבורית, אינה פועלת בלוח זמנים רגיל.

יוני:

Father's Day- כשמו כן הוא. יום לכבוד האבות ואבהות בכלל. מתקיים ביום ראשון השלישי של יוני, ונהוג לחלק בו מתנות לדמויות האב כמו בגדי ספורט או גאדג'טים אלקטרוניים. גם ביום זה, כמו ביום האם, נהוג להזמין את האבות לאכול בחוץ ולכן מסעדות צפויות להיות עמוסות ביותר.

Daytona 500- מתקיים בכל שנה בדייטונה, מירוץ המכוניות הנצפה ביותר במדינה. מדובר במירוץ של 500 מייל של NASCAR הגורר עמו אלפי מעריצים נלהבים הממלאים את תפוסת כל המלונות באזור.

יולי : 

Independence Dayמי לא שמע על ה- Fourth of July? יום העצמאות האמריקאי, נחגג באופן בו מיליוני אמריקאים פוקדים את רחבי ארה"ב לימי משפחות שמשיים, כשבבתיהם מתנוסס לו הדגל האמריקאי. מתקיימות ברחבי המדינה, תחרויות אכילה, ארועים ספורטיביים, מופעי זיקוקים, ועוד מגוון של פעילויות תחת השמש. משרדי הממשלה בתי הספר סגורים באותו היום, כמו גם מספר של בתי עסק. שימו לב, יום העצמאות מלווה בהרבה פקקי תנועה ושיבושים בלוח הזמנים של התחבורה הציבורית.

ספטמבר :

Labor Dayיום חופש אמריקאי המציין את חג העבודה, חג הנועד לכבד את אגודות הפועלים השונות אשר תרמו לכלכלה האמריקאית. למעשה, מנצלים האמריקאים את היום החופשי למעט מנוחה ובילוי, תחת ימיה האחרונים של השמש המפנה מקומה לחורף הקרב ובא. משרדים ממשלתיים, בתי ספר והרבה בתי עסק, לוקחים מנוחה כמו כולם. כמו כן, תחבורה ציבורית משנה מעט את לוח הזמנים שלה.

Patriot Day- יום המוכר לרובנו כ- 11 בספטמבר. ביום זה מזכיר ומכבד העם האמריקאי את קרבנות פיגועי הטרור ב- 11 בספטמבר 2001. דגלים יורדים לחצי התורן ונשמעת צפירה בת דקה בשעות הבוקר המוקדמות.

אוקטובר :

Halloween- ליל כל הקדושים מתקיים ב- 31 לאוקטובר. מידי שנה עולים ילדים על תחפושות ודופקים בדלתות שכניהם בבקשת "תעלול או ממתק". בחג זה לרוב מבלים האמריקאים עם בני משפחותיהם, עם סביבת החברים, או עם קולגות לעבודה. לעתים נפגשים חברים למסיבת תחפושות או מבלים בבית בצפיית סרטי אימה. מאחר ויום זה אינו מוגדר כיום חג רשמי, עסקים ברחבי המדינה עובדים כרגיל. 

Fantasy Fest- אירוע למבוגרים בלבד. חל בכל אוקטובר בקי-ווסט, בהתגלמות מסיבת ענק, תהלוכות ברחובות ואפילו תחרות של "דראג קווינס". מדובר במסיבה עם אלכוהול שוצף והמוני אנשים בלבוש מינימליסטי וצבעי גוף.

נובמבר :

Election Dayמתקיים ביום שלישי העוקב ליום שני הראשון של נובמבר. זהו יום בחירת עובדי ציבור בהצבעות חשאיות.אחת לארבע שנים, מתקיים בנוסף יום בחירת נשיא ארה"ב. ההצבעות נערכות בקלפיות, דבר היוצר תורים ארוכים ברחובות. משרדי ממשלה ועסקים לרוב עובדים כרגיל.

Veterans Day- יום בו מורידה ארה"ב את הכובע, ליוצאי צבאה, אשר לחמו את מלחמותיה של האימפריה. בעיקר, מודים למשוחררי מלחמת העולם הראשונה אשר נותרו בחיים. ה- 11 בנובמבר, ליתר דיוק, מציין את החתימה על שביתת הנשק אשר חתמה את מלחמת העולם הראשונה. בכך, מסמל היום את הפסקת העוינות בין בעלות הברית לבין גרמניה ב- 1918. תהלוכות, טקסים בכנסיות, דגלים מורדים לחצי התורן ולעתים אף 2 דקות של דומייה ב- 11 בבוקר. חלק מבתי הספר נותנים לתלמידיהם יום חופש. משרדי ממשלה סגורים באותו היום.

Thanksgiving Day"יום התודות" נחגג ביום חמישי הרביעי של נובמבר. ביום זה, מתאספות משפחות אמריקאיות סביב שולחן האוכל וחוגגים באופן מסורתי, עם שלל מטעמים כמו ההודו הממולא הידוע. תהלוכות וירידים המתקיימים סביב החג, מציינים את פתיחת עונת הקניות לחג המולד. האמריקאים מנצלים את החופש לבקר חברים ומשפחה, ובעיקר לצפות במשחקי פוטבול. רוב הארגונים סגורים בחג. בתי ספר, משרדי ממשלה ואפילו בתי עסק רבים מודים על החופש. יש לקחת בחשבון שגם החבורה הציבורית אינה פועלת על פי לוח הזמנים הקבוע שלה.

Black Friday- יום השישי שאחרי Thanksgivingאמריקאים רבים מקבלים באותו היום יום חופשי המנוצל לרוב על ידי מסעות גדולים של "שופינג" לקראת חג המולד הקרב ובא. אחרים בוחרים להעביר סופי שבוע מהנים עם המשפחה. יש לצפות לעומסים בחנויות ובקניונים בשל מכירות חיסול האופייניות לתקופה. כמו כן, בדקו את לוחות הזמנים של התחבורה הציבורית מאחר וצפויים שינויים.

SPIFFS- יריד עממי בינלאומי לכל המשפחה, המתקיים בכל שנה בסנט פטרסבורג. נאמר כי מדובר ביריד יחיד במינו בכל רחבי ארה"ב. ביריד מתקיימות תהלוכות, הופעות חיות ודוכני מכירה של מזון מכל מיני מדינות.

דצמבר :

Christmas Dayה- 25 בדצמבר, מציין את יום הולדתו של ישו. רוב האמריקאים חוגגים זאת על ידי קישוט בתיהם באורות ועצי חג מולד, ארוחות חג דשנות וחילופי מתנות בין בני משפחה וחברים. זהו חג מאוד מסחרי בארה"ב, מאחר והורים קונים מתנות רבות לילדיהם, אשר בטוחים כי היה זה סנטה קלאוס שנתן להם את אותן מתנות להן ייחלו. חג המולד הנחגג בפלורידה אינו חג המולד הסטראוטיפי המושלג, אולם תושבי המדינה החמימה בהחלט חשבו על דרכים רבות להפוך את החג לחגיגי ביותר באמצעות תהלוכות, מופעי אורות, קונצרטים ומקהלות. בחג המולד כמעט ללא יוצאים מן הכלל, כל בתי העסק, משרדי ממשלה ובתי הספר סגורים. התחבורה הציבורית אינה פועלת בלוח זמנים קבוע.

מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2017 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים