ויזה לארצות הברית

יעדי טיול / /
הייתי פה
ארצות הברית
ארצות הברית
ארצות הברית
ארצות הברית
ארצות הברית
מידע למטייל
מדינות האזור
טיולים ואטרקציות
דיווחי מטיילים מהשטח
שירותי תיירות
מידע
שירותים

תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית

בעקבות אירועי ה-11 בספטמבר הקשיחו מעט האמריקאים את עמדתם בנוגע לכניסת זרים לגבולותיהם. יחד עם זאת, אם תמלאו אחר ההוראות להנפקת אשרת כניסה (ויזה) בדיוק רב וביסודיות, סביר שתקבלו אותה בלי הרבה קשיים וביעילות (באם אתם עומדים בקריטריונים הרלוונטיים לסוג האשרה המבוקשת כמובן). אם כך כידוע, כל אזרחי מדינת ישראל, ללא קשר לגילם, נדרשים להחזיק בויזה תקפה על מנת להיכנס לארה”ב. שימו לב כי הויזה עצמה אינה מקנה אישור כניסה אוטומטי אלא על המבקרים למלא בנמל התעופה או במעברי הגבול היבשתיים בקשת כניסה (צוות המטוס נוהג לחלק לנוסעים טפסי הגירה לפני הנחיתה) שמאפשרת למעשה לבקש את אישורו של נציג ההגירה להיכנס לארה"ב. זמן השהייה בגבולות ארה"ב נקבע על ידי אותו נציג בביקורת הגבולות. הויזה הנפוצה ביותר המונפקת בישראל היא ויזה מסוג B1/B2, המיועדת לנסיעות קצרות למטרת תיירות או עסקים. רצוי להתחיל את תהליך הנפקת הויזה מוקדם ככל האפשר (לפחות חודש-חודש וחצי טרם הנסיעה) וכאמור למלא בדקדוק אחר הוראות השגרירות האמריקאית.
תהליך הוצאת הויזה
תהליך הוצאת הויזה מתחיל במילוי טופס המופיע באתר השגרירות האמריקאית (טופס מספר DS-160). יש למלא את הטופס ביסודיות שכן כל טעות במילוי עלולה לגרור דחייה בהנפקת האשרה. לאחר שליחת הטופס, יש לקבוע תור לראיון בשגרירות ללא תשלום נוסף (בעבר נהוג היה לגבות 22$ על פתיחת שם משתמש באתר השגרירות לקביעת תורים). שימו לב כי ניתן לקבוע תור אחד למספר בני משפחה על שם חשבון משתמש אחד, אך את עלות האשרה כל בן משפחה משלם בנפרד. עלות הויזה עומדת על כ- 140$ כשכיום ניתן לבצע את התשלום באתר עצמו או בשגרירות האמריקאית (בעבר תשלום הויזה התבצע בבנק הדואר בלבד). אל הראיון יש להגיע כשברשותכם המסמכים הבאים : טופס הבקשה לויזה (DS-160), תצלומי פספורט (פירוט בנוגע למאפייני התצלום יש לקבל מאתר השגרירות האמריקאית), דרכון נוכחי ותקף לפחות לשישה חודשים לאחר כניסתכם לארה"ב, וקבלה המעידה על תשלום אגרת הויזה. 

אם כך מהו הראיון? הראיון נמשך דקות ספורות ומתבצע מול הקונסול האמריקאי. מטרת הראיון היא לוודא כי אין בכוונת מגיש הבקשה לויזת מבקרים להגר לארה"ב. נציגי הקונסוליה בשגרירות קובעים את זכאותו של אדם לויזה באופן אינדבידואלי, כאשר כל מקרה נבחן לגופו. באתר השגרירות ניתן למצוא המלצות למסמכים נוספים אותם כדאי להביא לראיון, המוכיחים את קשריכם לישראל ואת כוונתכם לשהות בארה"ב באופן זמני בלבד (ולא להגר) למשל תעודת נישואין, אישור מביטוח לאומי על קבלת פנסיה או קצבה כלשהי ועוד.

אם בקשתכם לויזה אושרה, תתבקשו להשאיר את הדרכון בקונסוליה ותוך 3-5 ימי עבודה מיום הראיון, תקבלו אותו בחזרה עם הויזה המאושרת באמצעות חברת שליחים. לרוב, הויזה המאושרת תקפה ל-10 שנים במהלכן ניתן להגיע לביקורים קצרים בארה"ב (ולא לביקור ארוך אחד בן 10 שנים).

מספר נקודות חשובות בנוגע ליום הגעתכם לראיון בשגרירות האמריקאית - בעת הגעתכם לשגרירות, תדרשו לעבור בדיקה בטחונית לפני כניסתכם למחלקת הויזות. רק האדם המגיש בקשה לויזה יורשה להכנס לשגרירות (גם אם ילווה בתינוק לא יורשה להיכנס). שימו לב כי אסור להכניס תיקים, ציוד אלקטרוני, נוזלים ועוד. השגרירות איננה מספקת שירות שמירת חפצים לכן תערכו בהתאם והביאו עמכם רק את המסמכים הרלוונטיים וציוד הכרחי כמו מפתחות רכב, ארנק ועוד (ניתן להכניס שקית קטנה במקום תיק).

השגרירות האמריקאית ממוקמת ברחוב הירקון 71 בתל אביב.
אתר השגרירות (מידע בנוגע לויזה) : קישור לאתר.
מוקד הפניות : 03-7621694
הארכת ויזה
למעשה, ישנם שני סוגים של הארכת ויזה : הארכת ויזה (אשרת כניסה) אשר פג תוקפה, והארכת תוקף אשרת השהייה בארה"ב. בכל הנוגע להארכת ויזה אשר פג תוקפה - התהליך זהה לתהליך הבקשה להנפקת ויזה (ר' ערך "תהליך הוצאת ויזה").

על מנת להאריך את תוקף השהייה בארה"ב (בעת שהותכם בארה"ב כמובן), יש להיכנס לאתר של משרדי ההגירה האמריקניים (USCIS - U.S. Citizenship and Immigration Services) ולמלא את הטופס המקוון שמספרו I-539. ניתן להוריד את הטופס בקישור הבא.
                       
האגרה עבור הטיפול בהארכת השהייה עומדת על 290$. משרדי ההגירה האמריקניים ממליצים לשלוח את הטופס לפחות 45 ימים טרם פקיעת תוקף אשרת השהייה הנוכחית (את תוקפה ניתן לראות בטופס שמספרו I-94 אשר קיבלתם מפקיד ההגירה בעת כניסתכם לגבולות ארה"ב). ההארכה לרוב לא תעלה על 6 חודשים.

שימו לב כי התשובה מ- USCIS בנוגע להארכה עשויה להגיע בתום 90 ימים מיום הגשת הבקשה. כל עוד בידכם מסמך המעיד על כך שהבקשה בטיפול, מותר לכם לשהות בארה"ב עד קבלת התשובה.
טיפול בבעיות
השגרירות הישראלית הקרובה ביותר למדינת אלבמה היא הקונסוליה של דרום מזרח ארה"ב שבאטלנטה, ג'ורג'יה.

Consulate General of Israel to the Southeast
1100 Spring Street N.W. Suite 440
Atlanta, Georgia 30309-2823
מצאתם מידע לא מעודכן, שגוי או חסר ? כתבו לנו ונדאג לעדכן
טיסות זולות ליעדים נבחרים
האתר מאובטח בפרוטוקלי האבטחה האמינים ביותר
אקספלורר 2020 - 2013  ©  כל הזכויות שמורות
מרכז הדילים הזולים לחו"ל טיסות זולות לחו"ל השוואת מלונות השכרת רכב בחו"ל אטרקציות וסיורים
ביטוח נסיעות מזגין תיירות פורום מטיילים טיפים לטיול קהילת הצלמים