עונות לטיול בארצות הברית

עונות לטיול בארצות הברית

האקלים בארצות הברית מגוון ומשתנה בין אזוריה השונים בשל גודלה העצום. באופן כללי, חלקיה המערביים והדרומיים מאופיינים במזג אוויר חמים יותר בהשוואה לחלקיה המזרחיים והצפוניים. באחרונים נחווה החורף בעוצמה עם גשמים ושלגים בעוד הקיץ חמים ונעים, ואילו בדרום ובמערב הקיץ חם והחורף נסבל. שימו לב כי עונותיה של ארה"ב מקבילות לאלו שבישראל, עובדה המרמזת על עליית מחירים בחודשי הקיץ במקביל לעליית הטמפרטורות.  

 

עונות

עונותיה של ארצות הברית מקבילות לאלו שבישראל. האביב נע בין החודשים מרץ - מאי, הקיץ נע בין החודשים יוני - אוגוסט, הסתיו נע בין החודשים ספטמבר - נובמבר, והחורף נע בין החודשים דצמבר - פברואר. כאמור, בשל גודלה כל עונה נחוות באופן שונה כתלות באזור האקלים. באופו כללי, נהוג לחלק את ארצות הברית לשישה אזורי אקלים שונים (לא כולל אלסקה, הוואי וטריטוריות חיצוניות אחרות) המשתנים במידה ניכרת בין אזוריה השונים :

 

צפון מערב ארצות הברית: אקלים צפון פסיפי אשר הופך את האזור לאחד מן האזורים הרטובים ביותר במדינה עם משקעים הניתכים כמעט לאורך כל השנה. הטמפרטורות מתונות עם חודשי קיץ נעימים, יבשים ולא חמים מידי, וחורף קר. מדינות האזור הן וושינגטון ואורגון.

 

מרכז ודרום ארצות הברית והרי הרוקי: אזור בעל אקלים יבש ושמשי כאשר בקליפורניה מזג האוויר נוח ברוב ימות השנה בעוד צפונה קריר יותר מדרומה. בכלליות, החורף עשוי להיות די קר ולעתים עשויות הטמפרטורות לצנוח מתחת לאפס. היתרון כמובן טמון בפתיחתם של אתרי סקי נפלאים באזורים ההרריים. מדינות האזור כוללות בין היתר את קליפורניה, נבדה, איידהו, מונטנה, ויומינג, יוטה וקולורדו.

 

מרכז ומערב תיכון ארצות הברית: אזור יבש במתינות כאשר מרבית המשקעים חלים בסוף האביב ובתחילת הקיץ. הקיץ חמים ונעים ואילו החורף עשוי להיות די קשה עם שלג ורוחות קרירות. בחלק הצפוני עשוי להיות קר מאוד בחורף, ובדרום חם מאוד בקיץ עם הפרשי טמפרטורות גבוהים מאוד בין השניים. מדינות האזור כוללות בין היתר את קנזס, אילינוי, מינסוטה, מישיגן, ויסקונסין ואינדיאנה.

 

צפון מזרח ארצות הברית: אזור גשום במתינות לאורך כל ימות השנה, החווה בחורף שלגים וגשמים קפואים. הקיץ לרוב נעים, חמים ושמשי והסתיו מהווה מחזה יפהפה באזורים מיוערים. החלק הצפוני יותר, הכולל את המדינות מיין, ורמונט, צפון מדינת ניו יורק ועוד, מאופיין באקלים יבשתי לח עם קיץ קר וחורף קשה. החלק היותר דרומי של צפון מזרח ארצות הברית, מאופיין באקלים יבשתי לח עם קיץ חם כששתי הערים הגדולות בחלק זה הן ניו יורק ושיקגו. מדינות האזור כוללות בין היתר את פנסילבניה, אוהיו, מרילנד ווושינגטון די.סי.

 

דרום מזרח ארצות הברית: בדומה לאזור הצפון מזרחי, גם דרום מערב ארצות הברית מאופיין בגשמים מתונים לאורך כל ימות השנה. החורף יחסית רגוע וקצר עם מעט שלגים וגשמי ברד כששאר עונות השנה נעימות. יחד עם זאת, אזור דרום פלורידה מאופיין באקלים טרופי נפלא ונעים 365 ימים בשנה, עם חורף יבש וקיץ חם ולח. גם בו ניתן להיתקל במשקעים לאורך כל השנה כאשר החודשים מרובי הגשמים הם מאי עד אוקטובר. מדינות האזור כוללות בין היתר חלקים מארקנסו ולואיזיאנה, וירג'יניה וקנטקי.  

 

דרום מערב ארצות הברית: אחד מן האזורים החמים והיבשים ביותר במדינה, עם גשמים כבדים ולעתים אף סופות רעמים, ברקים וטורנדו. לרוב החורפים קצרים אך עשויים להיות גשמים קפואים. עונות המעבר נעימות ודי ארוכות והקיצים לוהטים כשהאוויר היבש נותר צח. מדינות האזור כוללות בין היתר חלקים מארקנסו ולואיזיאנה, אריזונה, ניו מקסיקו, טקסס ואוקלהומה.

 

בגדים וציוד

מה אורזים למעצמה כה מגוונת ? הכל. אם בכוונתכם לטייל באזוריה החמים יותר, קחו עמכם בגדים קלילים וקצרים, כפכפים ובגד ים. אם בכוונתכם לטייל בצפונה, דאגו לארוז בגדי חורף חמים הכוללים בין היתר מעיל מסיבי, גטקס, חולצות תרמיות, כפפות, כובע עם מחמם אוזניים, מגפיים גבוהים, צעיף, ומעילי גשם לאזוריה הגשומים. עבור אלו המתכוונים לטייל, מומלץ לארוז נעלי הליכה נוחות ואטומות מפני מים ואפילו כיסוי מפני הגשם לתרמיל. כך או כך, תמיד תוכלו למצוא שם מרכזי קניות עצומים המכילים את כל מה ששכחתם בבית.

טסים לחו"ל מוגנים עם אקספלורר
במיוחד בתקופה הזאת, חשוב לטוס לחו"ל מוגנים ומכוסים. באקספלורר תמצאו ביטוח נסיעות מקיף שכולל כיסוי קורונה מורחב ואת שירות מגן טיסה שמבטיח 100% החזר במקרה חירום שאינו מאפשר לטוס.
לעוף על עצמכם - ולהרוויח מזה כסף
יש לכם תמונות מהטיולים האחרונים שלכם או טיפים לחלוק ולחלק? משתפים ידע, עונים על שאלות בפורום ומקבלים שוברי הנחה להזמנת טיסות באקספלורר בהתאם לתקנון
X